ارسال سفارشات عمده و خرده

شیوه ارسال سفارشات براساس حجم سفارش، هزینه ارسال، محل دریافت کالا و نوع محصول خریداری شده انتخاب می شوند. کارشناسان فروشگاه اینترنتی الو آجیل پس از دریافت سفارشات، روش های مختلف ارسال را بررسی کرده و امن‌ترین، سریع ترین، اقتصادی‌ترین و دریک کلام بهترین روش ارسال را انتخاب می کنند.

محصولات خرده فروشی عموما به وسیله اداره پست یا تیپاکس به سراسر کشور ارسال می شوند. همچنین ارسال سفارشات به اقصی نقاط تهران به وسیله پیک بنابه درخواست مشتری برای تحویل سریعتر محصول انجام می شود. در خرده فروشی آجیل و خشکبار ارسال سفارشات بالای ۵۰۰ هزارتومان کاملا رایگان و به سراسر کشور انجام می شود.

ارسال محصولات عمده باتوجه به حجم سفارش، منطقه تحویل بار و اولویت های مشتری تعیین می شود. عمدتا از باربری و اتوبوس برای ارسال محصولات در حجم بالا استفاده می شود. اما در صورتی که حجم محصول به چند تن برسد؛ بهترین روش ارسال سفارشات با استفاده از وانت، نیسان و یا کامیون است.

در خرید آنلاین محصولات به صورت خرده هزینه ارسال به مبلغ سبد خرید مشتریان اضافه شده و محصول به روش پست ارسال می شود. اما در صورت ممکن نبودن این امر تمامی سفارشات بوسیله تیپاکس که از امنیت و سرعت بالایی برخوردار است انجام می گیرد.

در خرید عمده آجیل و خشکبار؛ کارشناس فروش مجموعه با مشتریان تماس گرفته و روش ارسال انتخابی را به مشتری اطلاع می دهد. در صورت صلاحدید مشتری روش ارسال دیگری برای فرستادن سفارشات انتخاب می شود. در نهایت و پس از تایید مشتری، محصولات ارسال و بارنامه برای مشتری جهت تحویل بار ارسال می شود.

لازم به ذکر است؛ تحویل سفارشات تنها توسط شخص سفارش دهنده که نام و شماره تماس وی بر روی مرسوله و یا بارنامه درج شده باشد، امکان پذیر است. برای دریافت کالا ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی است.

در صورتی که به هر دلیل؛ شخص سفارش دهنده قادر به تحویل مرسوله نیست، مراتب را به بخش پشتیبانی مشتریان الو آجیل اطلاع دهید تا پیگیری های لازم برای جایگزین کردن نام تحویل گیرنده را انجام دهند. (این مورد تنها توسط خود شخص سفارش دهنده امکان پذیر است.)

زمان ارسال سفارشات

آماده سازی سفارشات در الو آجیل بسته به حجم سفارش، نوع محصولات و میزان تنوع محصولات سفارش داده شده؛ بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری زمان می برد. پس از گذشت این زمان محصول به اداره پست، تیپاکس و یا دیگر شرکت های حمل و نقل همچون ترمینال و باربری تحویل داده می شود.

زمان لازم برای ارسال سفارشات در هریک از روش های ارسال کاملا متفاوت است. الو آجیل هیچگونه کنترلی بر روند ارسال مرسوله ها توسط شرکت های حمل و نقل کالا ندارد. چراکه پروسه ارسال در هریک از این شرکت ها به شرایط داخلی آن سازمان و استراتژی آن شرکت بستگی دارد.

معمولا کلیه سفارشات ظرف ۳ الی ۷ روز کاری به دست مشتریان می رسند که عمده این زمان از کنترل الو آجیل خارج بوده و به شرکت های حمل و نقل بستگی دارد. اما در صورت نیاز الو آجیل هر لحظه آماده پاسخگویی به مشکلات ارسال و پیگری سفارشات شما مشتریان عزیز است.

مشتریان می توانند ارسال سفارشات خود را به از طریق ارتباط با واحد پشتیبانی مشتریان و یا بخش پیگیری سفارش وب سایت الو آجیل پیگیری و از وضعیت آن مطلع شوند. و در صورت نیاز به راهنمایی و کمک تیم پشتیبانی الو آجیل، تنها کافی است با ما در ارتباط باشید.